6 Kasım 2016 Pazar

Ekşi Elmalar Yılmaz Erdoğan Film Yorumu

6 Kasım 2016 Pazar

Merhaba,
Bugün,Ekşi Elmalar Yılmaz Erdoğan film yorumu ile karşınızdayım.Öncelikle şunu belirtmek isterim,Ekşi Elmalar filmi,28 Ekimde vizyona girdi.Aradan 9 gün geçmesine rağmen en önden 2. sırada yer bulabildim. Öylesine yoğun izlenmekte..
eksi-elmalar

Dramatik komedi türünde hazırlanmış bu filmin,senaryosu ve yönetmenliği tabi ki Yılmaz Erdoğan'a ait. Oyuncularının bir çoğu hepimizin yakından tanıdığı, Devrim Yakut,Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı,Songül Öden, Şükrü Özyıldız ve tabi ki olmazsa olmazlardan Ersin Korkut :)
Hikaye,Hakkari'de başlayıp Antalya'da sona eriyor. Belediye reisi Aziz (Yılmaz Erdoğan) bulunduğu bölgede çok popüler.Sebebi ise,

1-Herkesinin gözünün kaldığı verimli meyve bahçeleri ki ekşi elmalar ismi oradan geliyor.
2-Herkesin yine hayranlıkla baktığı 3 tane güzeller güzeli kızları.

eksi-elmalar-film-yorumu

Her konuda olduğu gibi film değerlendirmesinde de herkes birbirinden ayrı düşünse de,genel hatlarıyla kalpte bir yerlere dokunacak-hatırlatacak bir film olduğunu düşünüyorum.
Bu film bana, hayalperestliğin kötü sonuçlar doğurabildiğini, makama ve mevkiiye fazla güvenmemek gerektiğini, sahip olduğumuz herşeyi her an kaybedebileceğimizi -hatta aklımızı bile-,daha birçok şeyi  bir kez daha hatırlattı.
En başarılı bulduğum yön,birebir doğu şivesi kullanılmışlığının verdiği gerçekçilikti. Başarısız bulduğumsa,olaylar detaylandırılmadan hızlı geçişler olmasıydı.
Yer yer kahkahalara boğulurken,yer yer gözlerim doldu..Dramatik komedi türüne kesinlikle uyumlu bir filmdi bence..
Fırsatınız olursa,izlemenizi tavsiye ediyorum.
Sevgiyle kalın..

Dipnot:3 saat uykuyla 8 saat uçuş gerçekleştirdim.Sonra üstümü değiştirip,filmi izlemeye gittim.Gelir gelmez yatmadan içim rahat etmedi,filmin yorumunu yazmak istedim.Çünkü ben filme gitmeden araştırdığımda pek bilgiye rastlayamamıştım.Bu yorgunluk ve uykusuzlukla yazarken -ekşi elma- yerine bağlantı isimleri dahil her yere -yeşil elma- yazmışım :))) Neyse ki Özüm Saran yorum yapıp uyarmış,sayesinde farkedip düzenledim,sağolsun. Bu dipnot burada dursun,okudukça güleriz. :)

14 yorum:

 1. Güzel samimi bir yazı olmuş canım bende baya merak ediyorum ve güzel oldugundanda şüphem yok sevgiler😊

  YanıtlayınSil
 2. Güzel bir filme benziyor. Benim izleme sansim olmaz sanirim.

  YanıtlayınSil
 3. Yılmaz Erdoğan muhteşem bir oyuncu ve çok iyi bir kalem. Zeka ise kontrol edilemez durumda ama T.C vatandaşı olduğunu unutuyor gibi ara ara. İşte bu sebeple bu filme gitmeyi düşünmüyorum, diğer filmlerine de.
  Bu arada film yorumu çok akıcı ve net.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Hüzün Sarısı'na yorumlarından dolayı katılıyorum. Merak etsem de bazı sebeplerden gidesim gelmiyor..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Saygı duyuyorum,hepimizi ilgilendiren konular esasında ancak sanat ayrı bişey bence..

   Sil
 5. merak ettiğim bir film. sinemaya gitmeyi çok sevmediğimden nete düşmesini bekliyorum =) güzel yorumlamışsın, eline sağlık canım =)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sinema sevmeyenler için güzel fikir :) çokça sevgiler :)

   Sil
 6. Sevgili Hüzün sarısı duygularıma tercüman olmuş:)))
  Film yorumun süper eline sağlık canım.

  YanıtlayınSil
 7. Hala vizyonda mı acaba, gitmeyi istediğim filmlerden...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç gün öncesine kadar vardı bazı sinemalarda ama şuan durum nedir bilemiyorum..

   Sil

KOZMETİK BLOGUM COPYRİGHT © 2019 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.