27 Kasım 2018 Salı

Sigarayi Birakmak ve Champix Hakkinda

27 Kasım 2018 Salı


Sigarayı bırakmak hepimiz için zor ve sancılı bir süreçtir.Kimimiz cesaret bile edemeyiz buna.Ben cesaret etmeye kalkanlardan oldum ve tavsiye üzerine champix sigarayi bırakma ilacını keşfettim.Deneyimimi sizlerle paylaşmak isterim.

champix sigarayi bırakma ilacı


Toplamda 4 hafta kullanılması gereken 2 kutu ilaçtan söz ediyoruz.Champix fiyatı ne kadar diye sorarsanız,birinci kutu 200 ikinci kutu 300 tl dolaylarında..Her ülkede fiyatı değişiyor.Ben,yatı görevimde kullanmaya başladığımdan yurtdışından almıştım.

Yazılana göre çokça yan etkisi var,intihar girişimine kadar gidiyor.Fakat araştırdığınızda,bu sayede sigarayı bırakan çok fazla.En güzel yanı,şu tarihten sonra içmeyeceksin gibi bir şartı yok.Tamamen kişiye bağlı..Bende,doz arttıkça mide bulantısı,halsizlik,sürekli yatma isteği gibi yan etkileri oldu.Çalışan biri olduğumdan,9. gün bırakmak durumunda kaldım. 


champix sigarayi bırakma ilacı-kullananlar


Birgün işsiz kalırsam tekrarlayacağım.
Güvenilirlikten yana sorun yok çünkü Pfizer imzalı bir ilaç.Araştırmalarda şöyle bir yanlışlık gözlenmiş;ilaç tamamen bitmeden örneğin 20. gün "nasılsa artık içmiyorum" düşüncesiyle ilacı bırakanlar olmuş.Bu kişiler sigaraya tekrar başlamışlar.
Diliyorum ki,bu yazım sigara bırakma isteği olanlara ışık tutar..
Sağlıklı günler dilerim..

25 yorum:

 1. Yan etkileri çok tehlikeli. O bakımdan gözlem altında kullanmak gerekir diye düşünüyorum.
  Bilgilendirme için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet,kesinlikle.. Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

   Sil
 2. Yan etkilerinden dolayı kullanımı zor görünüyor ya da ben bırakmayı yeterince istemiyorum :-) Teşekkürler paylaşım için

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her bünyede farklı etki yapar :) yeterince istersen bigün dene :)

   Sil
 3. benim eşimde kullandı bunu bir süre, ilk girişiminde iş yoğunluğu ve stresi nedeniyle yapamadı ama ikincisinde işinin az olduğu bir dönemde 1 ay kadar kullanınca bıraktı ve günde neredeyse iki paket kullanıyordu ben bırakamaz demiştim ama bıraktı demek ki etkili bir ilaç, şimdi 3 yıldır kullanmıyor kısmet bana inşallah :) denemek lazım sevgiler.

  YanıtlayınSil
 4. Ben ve eşim de 10 yıl öncesine kadar kullanıyorduk..Herhangi bir ilaç kullanmadık..Bebeğimiz olsun fikri kafamıza girdiği gün birlikte karar verip bıraktık..O gün bugündür içmiyoruz..İrade çok önemli bu konuda..Beyinde bitirdiğiniz anda olay bitiyor..Sigarasız günler dilerim..Sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız.. İnsallah diyelim tüm kullananlar için..

   Sil
 5. Umarım içen arkadasları harekete geçirir faydalı bir yazı olmuş ;) sevgiler

  YanıtlayınSil
 6. Ben de ilaçsız bırakanlardanım ilk fırsatta aklıma geldikçe elim aradıkça hep su içtim küçük bir şişe hep yakınım da oldu. eğer gerçekten kararlıysanız mutlaka bırakırsınız. sigara paketiniz hep ortada olsun ve sana asla el sürmeyeceğim güçlü olan benim iradem düşüncesini hep ön planda tutmanıza yardımcı olur (bu da benim yöntemim eşim 10 yılı geçti ben de 7 yılı devirmek üzereyim:))
  Arkadaşımın eşi de hapla bıraktı 3 paket içiyordu SSK Dr. unun tavsiye ettiği bir haptı adını bilmiyorum tek kutuda olayı bitirdi. daısı tüm bırakmak isteyenlere.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Amin,insallah.. Teşekkür ederim dneyiminizi paylaştığınız için :)

   Sil
 7. Bende bu illeti kullanan biri olarak yan etkilerinden korktum,özellikle depresyon hastalarının doktor gözetiminde kullanması gerek yoksa mazallah kötü şeyler duyabiliriz. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öncesinde yan etkilerine karşı testlerden geçmek bence de faydalı olur..

   Sil
 8. Harika bir ilaç ...benim gibi iradesi zayıf biri...bırakabildiyse...anlayın artık siz onu ...bu kadar kolay bırakacağımı hiç hayal etmemiştim.....tavsiye ederim

  YanıtlayınSil
 9. BU KADAR KOLAY BIRAKACAĞIM AKLIMA GELMEZDİ ....ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORU....KRONİK BİR HASTALIĞINIZ YOKSA ...DOKTOR VERECEKTİR...ÜCRETSİZ....

  YanıtlayınSil
 10. sigara kullanmıyorum ama dikkatli kullanılması gereken bir ilaç bence.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güçlü olmasından sebep doktor kontrolünde ve dikkatli kullanılmalı..

   Sil
 11. Sigara içmiyorum ama içenlerin birakabilmesine yardimci ürünler olmasi güzel. Yan etkileri biraz fazla bir uzmana danisip baslamak en iyisi.

  YanıtlayınSil
 12. 13 yıl önce bırakmıştık eşimle aldığımız bir kararla ancak geçtiğimiz Eylül ayında bir sinir anıyla tekrar başladım
  o bıraktığımda çok kararlıydım çok zorlanmamıştım ama şu anda 1 senedir içiyorum yaklaşık (aralarda bıraktığım dönemler oldu) bırakmak çok zor gözüküyor
  yeterince istemek gerekiyor bir de asla tekrar başlamam dememek lazım :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İstemek çok önemli bu tür bağımlılıklarda.. İstemeden hiçbir şekilde mümkün değil sanırım..

   Sil
 13. Bu Konu Sadece 'Beyin'de Biter. Altın Kural Budur. Kendi Kendine KESİN Karar Vermen Gerekiyor. Başka Türlü Hareket Edilirse Dediğiniz Gibi Sancıya Döner. Bu İlaçların Faydası Olacağını Düşünmüyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Faydası olanlar var çevremizde.Ancak dediğiniz gibi beyinde bitmeli..

   Sil

KOZMETİK BLOGUM COPYRİGHT © 2019 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.