12 Ocak 2015 Pazartesi

1 Yardim 1 Hayat

12 Ocak 2015 Pazartesi

Merhaba,

Bugün size Gülümse Yüzüme Blog Yasemin'le başlattığımız sokak hayvanlarına yardım projesinden bahsetmek istiyorum..

Bu anlamda önceliği Avşa Adasında bulunan sahipsiz kedi ve köpeklere vermek istedik.Çünkü bildiğiniz gibi,kış aylarında orda pek yaşayan olmadığından besleyecek kimseleri de yok.Şuanda Veteriner Hekim Sn Seher Hn. ilgileniyor orada sahipsiz hayvanlarla.
Biz de,konuyla alakalı olarak sizlerin de yakınen tanıdığı mama firmalarından bizlere bir kolaylık sağlamalarını rica ettik fakat iç açıcı dönüşler alamadık.Bu sebepten destek olmak isteyen dostlarımıza bir tedarikçi adresi veremiyoruz.
Düşündük ki,herkes kendi bütçesine göre mama vb ürünlerle destek olursa,kısa sürede hayvanları yaza çıkaracak kadar ihtiyaçlarını karşılamış oluruz.
Bir çok sitede ücretsiz kargo imkanı sunuluyor.Bu şekilde oraya direkt olarak kargo yapabilirsiniz.Ya da daha farklı bir düşünceniz varsa,bizimle paylaşabilirsiniz.Blogger dostlarımızdan da destek amaçlı paylaşımlarını rica ediyoruz.
Destekte bulunacak tüm dostlarımıza şimdiden teşekkür ediyor,isimlerinin tek tek bu sayfada güncellenerek duyurulacağını bildiriyoruz.

İletişim: onundagozyasivar@gmail.com


Kargo Adresi: Seher Tebai 0533 761 27 47

                        Avşa Adası Belediye Başkanlığı
                         Marmara/Balıkesir


*Yurtiçi Kargo ile Balıkesir Erdek Merkez Şubesine gönderi yapabilirsiniz.Seher Hn. a teslim ediyorlar.

*Katkıda Bulunanlar*

-Gülümse Yüzüme
-Şirin Kanatlar
-Hüzün Sarısı
-İstanbullu Kokosh 
-Ayşe Uğurok
Sevgiler..

28 yorum:

 1. Çok güzel düşünülmüş. Paylaşıp duyuralım.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 2. Süper düşünce Avşa da yılları geçmiş biri olarak ikinize de sonsuz sevgiler kızlar.. Maalesef yazlıkçılar geldiğinde besledikleri hayvanları adada bırakıp gidiyorlar. Avşa da hep cins köpekler var :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederiz :) Elimizden geleni yapmaya çalışacağız.Şuan sadece Yasemin Hn ve ben gönderdik.Devamını bekliyoruz..

   Sil
 3. Yorum bırakma oyunu etkinliğinden geliyorum izlemeye aldım sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Etkinliğe katılımından dolayı teşekkür ederim. Takipteyim sevgiler.. www.filizza.blogspot.com ve cok yakında www.filizza.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel etkinlik için biz tesekkür ederiz..takipteyim :)

   Sil
 5. Merhabalar Yorum bırakma oyunu etkinliğinden geliyorum,
  Sizi takibe aldım :) bende sayfama beklerim...
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 6. merhaba yorum bırakma oyunu etkinliği için geldim
  görüşmek üzere sevgiler
  www.sekermutfagimiz.blogspot.com.tr
  instagram @sekermutfagimiz
  twitter @sekermutfagimiz

  YanıtlayınSil
 7. Bende yeni misafirinizim sizleri tanıdığıma için çok mutluyum sevgiler bıraktım.

  YanıtlayınSil
 8. Merhaba
  Verdiğiniz adres ve ismime ben de kendi çapımda gönderim yaptım. Bu organizasyon için teşekkürler.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz teşekkür ederiz. Umut verici oldu desteğiniz..

   Sil
 9. Geçen kış İzmir in yazlık ilçelerini gezerken sokakları dolduran kedileri gördüğümde inanamadım.Sürüler halinde arabanın etrafında dolaştılar,Aç hayvancıklar.Yaz sonunda gidenlerin bıraktıkları hayvanlar aç sefil ortada.Size kolay gelsin.

  YanıtlayınSil
 10. Merhaba şu anda 13 kg köpek maması ve 15 kg kedi maması gönderimimi yaptım. Ben de bir Veteriner Hekim olarak duyduğum her yardıma katkıda bulunmaya çalışıyorum. Duyarliligin için teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 11. Çok güzel bir proje,umarım böyle projeler çoğalır.

  YanıtlayınSil
 12. Harikasınız. Büyük emek ve sevgiyle yapılan bir proje Tebrikler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkürler..umarım güzel bir katılım sağlayabiliriz.

   Sil
 13. Bu etkinliği yaymak amacıyla bir yazı yazacağım. Belki paylaşım yoluyla bir kaç kişi daha dahil edebilirim..

  YanıtlayınSil
 14. Merhaba.. 7 Şubat 2017'deki son paylaşımınızdan tesadüfen buraya geldim. Avşa Adası ile ilgili birşeyler yapmak istemişsiniz bayağı da olmuş ancak tekrarlamamışsınız.. Eşimin ailesinin de eskiden adada evi olduğundan burayla ilgiliyim, bazı yazlar halen tatil için gideriz. Ben YHKG'yim açılımı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi yani sokak hayvanları gönüllüsü.. O yüzden yazı ilgimi çekti. Bu gibi etkinlikleriniz ile ilgili o bölgenin gönüllüleriyle işbirliği içinde başlangıç yaparsanız güzel bir katkı olacağına inandığım için yazıyorum zira blog takipçileriniz var bayağı.. Mesela Avşa Adası gönüllüsü Ebru Büyükkaplan'dır.. adalıdır.. orada evleri var. Ben tanıyorum 2012'den beri.. çok evvelsi vardır ki ada hayvanları için didinir durur. 2010 yılından beri adaya mama sağlamak için türlü yollar, çalışmalar, projeler.. bunun için hatta bir satış sayfası var. İnstagram ve facebook üzerinden satış yapıp, mama tedarik eder, yaralı, hasta, kazalı, terkedilmiş hepsinin her türlü masrafını bu sayfadan satışlar ve yardımlarla çeker, karşılar. Ayrıca sahiplendirme yapar. Kış aylarında kısa süre İstanbul'da bildiğim kadarıyla.. O gönderir adaya Kamil Amca dağıtır mamaları.. ayrıca www.patifood.com mama kumbarası üzerinden yardıma da yönlendirme yapabilirsiniz izleyicilerinizi.. bölge bölge var burada hem de çok cüzi miktarlar yapılabiliyor.. damlaya damlaya göl olur! Yıllardır bu işlerin içinde biri olarak olarak proje başarısı için paylaşmak istedim. Sizin gibi izleyicisi olan bloglar üzerinden de niye destek gelmesin dimi?herşeyden evvel reklam olur :) okumanız dileğiyle, teşekkürler...

  YanıtlayınSil

KOZMETİK BLOGUM COPYRİGHT © 2019 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.