9 Kasım 2015 Pazartesi

Hindistan Seyahat Notları

9 Kasım 2015 Pazartesi

İşim gereği sıkça yurtdışı seyahatlerine gidiyorum.Gördüklerimi sizlerle de paylaşmayı istiyorum.
Hindistan derken yazıma Gandi ile başlamak istedim..Kendisi Hindistanda resmi olarak "ulusun babası" ilan edilmiş ve yaşamı boyunca Hindistan'ın bağımsızlığı için mücadelesini sürdürmüştür.Saygıyla anıyoruz.
Gelelim Hindistan hakkındaki bilgilere..


Hindistanda bir çok dine mensup insan yaşamaktadır.Hinduizm başta olmak üzere İslam dinine mensup hintliler de görmek mümkündür.Bir çoğu et yemez,vejeteryanlardır.İnanışları gereği yoga ve metafiziğe çok önem verdiklerinden olsa gerek daima mutlu ve huzurlulardır.Sinirli bir hintli ben hiç görmedim :)
Hindistanda orta sınıf yoktur.Zengin ve fakir vardır yani burjuvalık sistemi..Zengini çok zengin,fakiri çok fakir..Ve bir çoğu çok fakir sınıfında.Sokakta gezerken el emeğiyle yapılmış bir at arabası,at bağlanması gereken yerde bir insan görebilirsiniz.Çok zengin bir hintli gideceği yere bu arabayla gider ve çok fakir olan bir hintli bu arabayı kendi gücüyle ya da iyi şartlarda bisiklet yardımıyla çeker..
Esasında tüm hikaye sokakta geçer..İnsanlar sokakta yaşıyor,yiyip içiyor.Kurdukları küçük barakalarda hayatlarını geçiriyorlar tuvalette dahil olmak üzere.Tabi çok fazla turist ağırlayan bir ülke olduğundan 5 yıldızlı oteller de bulmak mümkün..Fakir kısım ingilizce pek bilmese de,beden diliyle de anlaşabiliyorlar.
Yöresel yemekleri oldukça yağlı ve baharatlı.Zaten ülkede de ağır bir baharat kokusu hakim.Bu sebepten onların yemeklerinden ziyade pizza hut,kfc gibi yerlerden yemek yiyebiliyoruz.
Ucuz bir ülke,orada yemek içmek,kalmak için çok büyük paralar gerekmiyor fakat ucak biletleri biraz pahalı.Söz konusu doğu ülkeleri olduğunda mutlaka görülmesi gereken bir yer derim..
Sevgiler..


5 yorum:

 1. Mutluluk ve huzur Hindistan'da bolca varsa ben bi gidip oraya yerleşeyim :)

  YanıtlaSil
 2. Çok merak ettigim ülkelerden biridir Hindistan

  YanıtlaSil
 3. Orda herkes huzurlu :) Kesinlikle görülmesi gereken bir yer..

  YanıtlaSil
 4. hindistan gidip görmek istediğim bir yer :)

  YanıtlaSil
 5. Gitsem aç kalacağıma inandığım iki ülkeden biri gibi geliyor bana

  YanıtlaSil

KOZMETİK BLOGUM COPYRİGHT © 2019 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.